Plajlar

Saklıkent Kanyonu

Fethiye’nin sıcağından bunaldıysanız bir gün değişiklik yapıp güneş ışığının giremediği bir kanyon olan Saklıkent’e gidin. Saklıkent’e Fethiye-Antalya karayolu,Kemer beldesi yönünden ayrılarak ulaşılır.Kavşaktan 21 km. sonra Saklıkent’ ulaşılıyor.Saklıkent yolu üzerinde sağlı sollu çok sayıda gözemle,ayran servisi yapan yerler göreceksiniz.Saklıkent’e ulaştığınızda kanyon girişi için ücret ödeniyor.Saklıkent Çay’ı yaz kış öylesine deli akıyor ki akıntıya karşı ilerlemek mümkün değil.Çayın üzerinde kanyon duvarına tutturulmuş tahta iskeleler vardır.İskeleden tek sıra ilerliyor ve çayın patladığı yere ulaşıyorsunuz.Müthiş bir çağıltıyla dökülen suları,bu noktada restorana oturup ayran,gözleme yada alabalık ısmarlayarak izleyebilirsiniz.

Dilerseniz buz gibi suyu aşarak karşı kıyıya geçip,kanyonun derinliklerine doğru ilerleyebilirsiniz. Suyun dibi çakılı taşlı olduğundan lastik yada bez ayakkabınızı yanınıza almayı unutmayın.Böyle bir şeyiniz yoksa üzülmeyin.Hemen kanyon girişinde:’Plastik ayakkabı satış mağazası’ vardır.

Kanyon kimi zaman engebeli bir biçimde 18 km. sürüyor.Sonunu kadar gitmek zor. Dönüşte bunalmışsanız eğer,kendinize güveniyorsanız,buz gibi sulara kendinizi koyuverin ve kanyonun dışına iskelden değil de suyun akıntısına kendinizi bırakarak çıkın.

Saklıkent’e gitmek için Fethiye’ye faaliyet gösteren seyahat acentelerinin düzenlediği turlarla veya Fethiye merkezinden kalkan dolmuşlarla ulaşmanız mümkün.

Ören Şelalesi ve Kanyonu

Fethiye’den 45 km mesafede, Kemer beldesinin içinden geçerek Ören köyüne ulaşılır. Ören’den 10 km. sonra Akdağların vadisinde ören şelalesi ve eşsiz doğal güzellikleri içinde ören Kanyonu’nun doyumsuz manzaralarını göreceksiniz. Irmak zerinde kurulmuş çok sayıda alabalık çiftlikleri ve doğal ortamla uyum içindeki,çeşitli alabalık lokantalarında gönlünüzce dinlenebilirsiniz.Ören köyüne kadar Fethiye şehir merkezindeki eski garajdan kalkan dolmuşlarla ulaşılabileceği gibi araba kiralayarak veya seyahat acentelerinin düzenlediği jiip safari turlarıyla gidebilirsiniz

Yakapark

Insan emegi ve yaraticiligi ile doganin engin zenginliginin birlikte olusturdugu, su sesi ve kus sesinin gizeminde unutulmaz anlarin yasanacagi bu essiz dinlenme yerine Yaka köyünden 2 km'lik bir yolla ulasmak mümkündür.